пʼятниця

Вправи і правила для схуднення

Золоті правила

Худнути легко. Для цього досить менше їсти.
Менше їсти зовсім не означає зовсім не їсти.
Менше їсти не означає умирати від голоду.
Менше їсти - значить раціонально й сбалансированно харчуватися.

Швидке похудання

Як схуднути швидко? Як схуднути за два дні? Як скинути 5 кілограмів за два дні? 

Ці питання задають дієтологам жінки й чоловіка в усім світі. Скинути зайву вагу за кілька днів, дійсно, можна, але вкрай небезпечно.Ті, хто стрімко скидає зайві кілограми у великій кількості, як правило, настільки ж швидко їх набирають.

 Нормальний темп зниження маси тіла - це приблизно 1 кілограм на місяць. Під спостереженням лікаря можна втрачати до 4 кілограмів на місяць.

Швидкі дієти й різка ж втрата маси тіла чреваті проблемами зі здоров'ям, зміною обміну речовин і перебудовою ендокринної системи. Зміна способу життя й відмова від улюблених блюд можуть привести до серйозних психологічних навантажень, стресу, депресії.

 Морити себе голодом небезпечно, тому потрібно поступово переходити на новий режим харчування.

 - Перешикувати режим харчування: є частіше, але потроху

 

- Знизити число споживаних у день калорій

- Знизивши число калорій, стежити за тим, щоб організм був забезпечений білками, полінасиченими жирними кислотами, вітамінами й мінеральними речовинами.

Засоби для похудання

Швидке схуднення


Усе, що прийнято називати сьогодні засобами для схуднення, можна умовно розділити на три групи. Це, по-перше, фармакологічні препарати, властиво ліки для схуднення. По-друге, харчові добавки - концентрати природних біологічно активних речовин, трав. І, белково-минеральные суміші - низькокалорійні харчові концентрати. 

Все перераховане в надлишку представлено зараз у будь-якій аптеці. І хоча більшість препаратів продається без рецепта, приймати їх бездумно було б великою помилкою. І справа навіть не побічних ефектах, які ці препарати можуть спровокувати, а елементарно в недосягненні бажаного результату, викинутих грошах і розчаруванні. І не в швидкому схудненні

Можливість з'їсти що-небудь, щоб схуднути, звичайно, дуже приваблива. Але вилікувати ожиріння (надлишкове нагромадження жирової маси тіла) за допомогою таблеток нереально. Лікарські препарати й добавки є лише доповненням до інших методів зниження ваги - корекції харчового поводження й фізичних навантажень. У противному випадку, навіть якщо на тлі препарату буде спостерігатися істотна втрата кілограмів, після закінчення прийому таблеток може відбутися швидке й істотне збільшення маси тіла. А це набагато серйозніше, ніж просто відсутність результату. Правильно, щоб засобу для схуднення призначалися дієтологом, і лікування не проходило бездумно, наосліп.

Вправи для схуднення


З фармакології дієтологи призначають зараз два препарати - Ксеникал і Меридиа. Ксеникал - популярний швейцарський препарат, що блокує фермент ліпазу, у результаті чого жири, що надходять із їжею, на 30 відсотків не засвоюються, виходять зі стільцем. На тлі прийому Ксеникала (як взагалі ж і без нього) не можна є дуже жирну їжу. Механізм дії Ксеникала такий, що в результаті можна одержати дуже жирний стілець, що може вийти в будь-який момент (Т.е. буквально неконтрольоване виділення). Стілець буде настільки жирним, що по кишечнику він буде просто стікати. З іншого боку, це трохи організує що худнуть. Як відомо, для багатьох прийом подібних препаратів - можливість нарешті-те дозволити собі саму шкідливу їжу. 

Другий препарат - Меридиа. Він діє зовсім по іншому принципі, ставиться до групи анорексигенных засобів, що придушують апетит. Меридиа гальмує зворотне захоплення серотонина й норадреналина в центральній нервовій системі, що в результаті сприяє більше швидкому почуттю насичення, а також більше швидкій витраті енергії. Меридию призначають людям з порушеннями харчового поводження, які постійно їдять і не можуть зупинитися. Меридиа зараз продається тільки по рецепті, тільки із призначення лікаря. При його прийомі може підвищуватися кров'яний тиск, і пацієнтам з порушення ритму серця, приймати його коштує обережно. 


Усе, що коштує на полках аптек у яскравих пластикових баночках - це Бады - біологічно активні добавки, концентрати природних (або ідентичних природним) біологічно активних речовин, які доповнюють їжу її дефіцитними компонентами. Найчастіше вони використаються у вигляді таблеток, порошків, масляних розчинів, чаїв, капсул, бальзамів, сиропів, льодяників і навіть батончиков. 

Бады - велика підмога в програмі зниження зайвої ваги. Це, фактично, фітотерапія нового покоління. Зараз важко когось змусити щодня заварювати цілющі травички, а Бады можуть містити до 50 корисних речовин в одній капсулі.
На жаль, репутація біологічних активних добавок сприятливому схудненню була значною мірою підмочена на початку 90- років, коли дистриб'ютори зі значками «Хочеш схуднути, запитай мене як» активно пропагували Гербалайф та інші продукти, як панацею від зайвої ваги. Виробники й зараз продовжують спекулювати на деяких властивостях активних речовин («Турбослим ніч - активне схуднення вночі»), що тільки вносить плутанину у свідомість людей і заважає об'єктивно оцінити роль Бадов у процесі зниження ваги. 

Вправи для схуднення


Дія Бадов, насамперед, обумовлюється їхнім складом. Бады можуть містити вітаміни, мінеральні речовини, харчові волокна (пектини, відрубай, рослинну клітковину, мікрокристалічну целюлозу), суміші висушених лікарських рослин, речовини, отримані на основі переробки тваринної сировини, морських продуктів. Можуть містити бактеріальні препарати. 

На кожну біологічно активну добавку Інститут харчування РАМН видає сертифікат, що гарантує її безпека, - це означає, що людина при її вживанні не занедужає інфекційним захворюванням і не отруїться. Цей сертифікат не гарантує відсутність побічних ефектів, не підтверджує, що вона дійсно ефективна.
Так, багато препаратів роблять дія, що попускає, що в цілому при зниженні ваги правильно, але якщо постійно приймати що попускають, може бути подразнення кишечнику й інші побічні ефекти, які негативно позначаться в цілому на здоров'я. 

Скинути зайві кілограми


Ще один приклад - біологічно активні добавки, що рекомендують широко, з хітином, що знижують усмоктування жиру в кишечнику. Вони, як з'ясувалося, знижують засвоєння не тільки жиру, але й будь-яких жирорастворимых компонентів, у результаті формується дефіцит вітамінів A, D, E, K, що може привести, зокрема, до розвитку остеопороза й інших захворювань.
Якщо ж Бады містять вітаміни, це теж привід задуматися про дозування. Передозування таких вітамінів як A й D так само можуть привести до різних аномалій. 

Остерігайтеся купувати БАД у так званих дистриб'юторів, у жодному разі не користуйтеся «контрабандними» харчовими добавками, до яких ставляться, зокрема, «тайські таблетки». Є відомості, що деякі люди на них не тільки схудли, але й заробили трофічні зміни нігтів, розлад сну й нестійкість артеріального тиску. 

Активні речовини на те й активні речовини, щоб робити досить сильна дія. Тому безконтрольний прийом цих препаратів небажаний.

Багато або мало ви їсте?

1. Гарні їдці

ПОХУДАННЯ


Їдять багато, товстіють і ніколи ні на яких дієтах не сиділи. Харчуються досить сбалансированно, але одержують більше 3000 ккал у день.

Спробуйте дієту на 1800 ккал у день. Правильно ви вибрали чи дієту ні, покажуть вам ваги. Щотижня ви повинні губити у вазі від 500 м до 1 кг. Якщо ж ви худнете швидше, але дієту витримувати важко, підніміть калорійність до 2000 ккал у день. Якщо ж дієта на 1800 ккал неефективна, спробуйте знизити калорійність до 1600.

2. Їдці як їдці

Звичайно їдять не так вуж багато, але нерегулярно, і раціон їх незбалансований. Через цих тимчасові й “продуктових” збоїв вони й товстіють, хоча, буває, і сідають на дієту. Одержують від 1800 до 3000 ккал у день.

Спробуйте дієту на 1500 ккал у день. Рекомендації ті ж, що й гарним їдцям. Зважуйтеся щотижня. Якщо занадто швидко худнете, додайте 200 ккал, якщо не худнете, скоротите на 200.

3. Малоежки

Їдять мало. Сиділи на всіляких дієтах, однак товстіли. Одержують від 1000 до 1800 ккал у день.

Спробуйте 1200 ккал. Нижче 1000 ккал у день знижувати калорійність дієти не можна! Без активного втручання лікарів можуть худнути дотримуючись наших рекомендацій члени груп 1 й 2. Для групи 3 обов'язкове спостереження лікаря!

Коли ви вибираєте дієту, ураховуйте ваш ритм життя. Якщо ви займаєтеся фізичною працею , збільште калорійність на 200 ккал у день.

Біодобавки для похудання

Для рятування від зайвої ваги й для лікування ожиріння активно застосовуються препарати утримуючі біологічно-активні добавки, що сприяють активації обмінних процесів, що знижують апетит, що знижують усмоктування харчових речовин, що роблять що попускає й сечогінну дію.

 

Бады являють собою концентрати биоактивных речовин, одержуваних з натуральних продуктів або синтезованих хімічними й биотехнологическими способами (визначення інституту РАМН).

 

Як уже було сказано в огляді Засобу для схуднення, Бады є більшою підмогою в зниженні ваги. Однак важливо розуміти, що Бады діють тільки як доповнення до основної програми - дієтотерапії й фізичних навантажень. Самі по собі, биодобавки жир на тілі не спалюють, що втім, і так зрозуміло із класифікації Бадов.

 По механізму дії всі биодобавки, застосовувані сьогодні для зниження ваги, можна розділити на наступні групи.

 Біологічно-активні добавки для зниження апетиту

 До них відносяться

 - Биодобавки, що створюють почуття насичення, т.зв. баластові речовини. Це харчові волокна, фруктоза, галактоманнан й ін., які набухаючи в шлунку, створюють ілюзію насичення. Вони входять до складу таких препаратів як Бекунис, Нержелайн, Нутрикон, Анкир-Б і МКЦ-229.

 - Бады, що знижують апетит. Вони притупляють почуття голоду й допомагають витримати необхідну дієту. Це популярна приправа з гарцинии камбоджійської й іншої речовини. Утримуються, насамперед, у таких препаратах як Цитримакс, Спрей-Ю (США), Вита-Трим (США), Стрункість Мерцаны (Росія). Ці препарати впливають на центральну нервову систему, харчовий центр головного мозку. Препарати цієї групи ефективніше знижують апетит, але в них більше протипоказань, адже вони втручаються в інтимні процеси обміну речовин і віддалені наслідки їхнього застосування ще не вивчені.

Не варто також забувати, що биодобавки, що знижують апетит , на механізм розвитку ожиріння ніяк не впливають.

 Биодобавки, що підсилюють витрату жиру

 - Ці речовини направленно впливають на обмін речовин. Вони втримуються в таких препаратах як Сжигатель жиру, Суперсжигатель жиру (США). За спостереженнями дієтологів прийом Суперсжигателя жиру в сполученні з низькокалорійною дієтою забезпечує на 2-3% більше активне схуднення, чим без нього.

 

Биодобавки сприятливому очищенню організму

 

- сечогінні й проносні. Останні прискорюють рухову активність кишечнику й активізують видільні процеси. Крім того, що ці речовини діють послабляюще, вони надають харчовій масі, що проходить через кишечник таке прискорення, що компоненти їжі просто не встигають осісти в організмі в повному обсязі. До таких добавок ставляться харчові волокна в дозі понад 30 м, сенна, жостір, фенхель, індійський лотос і волокна люфи й багато хто інші. ефект, Що Попускає, дають препарати Нутри-клинс фірми Гербалайф, трав'яний грецький чай Силует, австрійський препарат Аурита-ревень, китайська ластівка, Що Летить, і американська Каскара сакрада, чай Схудни (Польща). Харчові волокна в добавках, що попускають, можуть бути представлені насіннями подорожника, вівсяними отрубями, пектинами як, наприклад, у французькому препараті Нержилайн або німецькому Бекунисе.

 

Особливо корисні ці добавки при запорах, які часто супроводжують ожиріння. Однак довго приймати що попускають не можна. Це може привести до подразнення кишечнику. До того ж, всі вони підсилюють виведення з організму мінеральних речовин, тому, приймаючи їх, необхідно збагачувати свій раціон комплексами мікро- і макро- елементів.

 

- Биодобавки, що зв'язують жири їжі в шлунково-кишковому тракті в особливі комплекси, недоступні для переварювання травними ферментами. Зокрема, Блокатор жиру з абсорболом клініка лікувального харчування РАМН рекомендує використати як харчова добавка для профілактики й лікування при ожирінні, цукровому діабеті, дискенезии товстої кишки, желчевыводящих шляхів і порушенні жирового обміну при сердечнососудистых захворюваннях. Абсорбол, що входить у цей препарат, являє собою екстракт оболонки шельфових молюсків і зв'язує харчові жири в співвідношенні 1 м абсорбола на 12 м жиру.

Дослідженнями інституту РАМН підтверджена також ефективність вітчизняних препаратів Светлоформ, Хромвитал, Антиокс і Детокс. Вони містять вітаміни А, Е, З, У-каротин, а також хром, селенів, цинк - у різних співвідношеннях. Светлформ містить снижающую апетит гарцинию камбоджскую.

Серед вітчизняних биодобавок є й такі, дія яких спрямовано проти окремих ускладнень ожиріння. До них ставляться Формула моря, що виготовляють на основі бурої водорості. Вона містить досить багато йоду й ефективна при порушенні функції щитовидної залози.

 Ефективні для похудания Тайські таблетки зараз повсюдно заборонені через зміст у них психотропних засобів, що блокують почуття голоду й стимулюють фізичну й мозкову активність що худне. Вхідні в їхній склад компонента - фенфлюрамин і фентермин (похідні амфетамина) шкідливі тим, що вражають клапанний апарат серця, роблять негативна дія на нервову систему. Крім того, тайські таблетки містять трави, що володіють жовчогінним, сечогінним, що попускає дією. Швидко скинені на тайських таблетках кілограми (до 5 на місяць) повертаються протягом напівроку. Все це час прийде проводити терапію серця, судинної й нервової систем, ЖКТ.

Як дотримувати дієти, коли всі навкруги їдять?

Не уникайте суспільства, коли ви на дієті! Це створює відчуття депривации, знедоленості й може послужити причиною нервових зривів. Завжди, сидячи за спільним харчуванням, можна вибрати блюдо, що їдять всі, але яке не буяє калоріями. Ви будете їсти разом з усіма, не порушуючи дієти й не почуваючи себе при цьому самотньо.

Як швидко похудати?


Якщо ви готовите для всієї родини, використайте ті рецепти, які корисні для тих, хто худне. Ваші родичі завжди можуть різноманітити їжу соусами, маслом, приправами; є більші порції відповідно до їх фізичного або розумового навантаження. Головне - ви їсте всі разом і швидко худаєте. Ви - як всі, а не в особливому положенні. Рецепти низькокалорійної дієти або дієти роздільного харчування корисні для всієї вашої родини.

Уникайте почуття голоду! Можна збільшити число прийомів їжі до дня, але кількість їжі зменшити. Після сніданку перекусити (йогурт, наприклад, або фрукти) годин в 10 ранки, і не забудьте влаштувати для себе полуденок (фрукти, овочі, фруктовий або овочевий мус і т.д.). Важливо, щоб кількість їжі в день не збільшувалося. Якщо ви починаєте випробовувати почуття голоду між сніданком й обідом або між обідом і вечерею, - їжте, але зменшите кількість їжі під час її традиційного прийому.

Є й інші варіанти. Наприклад, зменшити калорійність їжі (виберіть рецепти), але збільшити її кількість. Ви будете їсти більше, і вам буде здаватися, що почуття голоду немає.

Можна ще вибрати продукти, які дають відчуття ситості: варені яйця, банани.

Як скинути зайву вагу?


Завжди уникайте вживання цукру, варення, меду, шоколаду, цукерок - ці продукти моментально переварюються, а почуття голоду не зникає.

А от перелік продуктів, які не принесуть вам шкоди, якщо ви все-таки не можете відмовитися від перекусываний:

їжа для похудання


сир зі зниженою жирністю (бринза, сулугуни, адигейський);
мандарини;
свіжа морква;
редис;
помідори;
малина або полуниця.

Але все це, звичайно, у розумних межах. І Ви швидко скинете зайву вагу!!!

Білково-вітамінні суміші

При низькокалорійній дієті особливо важко забезпечити організм необхідною кількістю необхідних живильних речовин, вітамінів, мінералів й інших незамінних компонентів їжі. У підсумку, вага знижується, багато в чому, за рахунок втрати м'язової маси, втрати білків з м'язів і шкіри.

 У цьому випадку іноді прибігають до використання приготовлених промисловим способом харчових концентратів і консервованих сумішей. Вони низькокалорійні, але містять всі необхідні речовини в концентрованому виді. Таким чином, вдається, як би, обдурити організм. Домогтися того, щоб при гипокалорийных дієтах ішла в першу чергу жирова, а не м'язова тканина.

До білково-вітамінних сумішей відносять такі продукти як Виталь Формель німецького виробництва, знамените Кембриджське харчування, американський Диетфаст, Оптифаст швейцарської фірми Сандос , Ульра Дієт Трим, наш російський продукт Доктор Слим й інших.

 Прийомом цих продуктів заміняють прийом звичайної їжі. Кембриджське харчування можна використати не тільки для зниження ваги, але і як додаткове джерело білків і вітамінів при недостатньо збалансованому харчуванні, наприклад, тим, хто відмовляється їсти м'ясо.

Важливо пам'ятати, що живильні суміші не можуть замінити натуральну їжу. Будь-які види штучних живильних сумішей, як і фармакологічні препарати, як і Бади варто приймати тільки по призначенню й під спостереженням фахівця.

середа

Похудання - завжди дієта?

Ключ до втрати ваги лежить в умінні правильно харчуватися - це перше, чому ви повинні навчитися, замість того щоб мучити себе дієтами, устав від яких, ви моментально набираєте у вазі, тому що повторюєте свої помилки.


Класичне харчування - їжа три рази в день: сніданок, обід і вечеря. Але ми часто порушуємо це правило: не хочеться їсти з ранку, удень - немає часу, і ми випиваємо на ходу чашку кава з бутербродом або шоколадом. Виходить, що ми їмо два рази в день, а в обід - за двоє, або часто просто перекушуємо, - нічого гірше для талії й придумати неможливо! Подумаєш, з'їв усього нічого, а виявляється, що нахапав калорій у два рази більше, ніж за обідом.

Ви повинні навчитися:
вибирати продукти, які вам потрібні і які поставляють організму елементи, необхідні для його гарної роботи; 
раціонально й сбалансированно харчуватися, тобто ніяких потурань після позбавлень, ніяких “умирань від голоду”, сидячи на строгій дієті. Їжа повинна бути регулярної й удень, і протягом тижня, місяця, декількох років, життя, нарешті. 

Сніданок - найважливіша денна їжа, адже ви майже 12 годин нічого не їли. Тому сніданок повинен складатися із протеїнів - м'ясних (шинка, яйця, курка); рослинних (кукурудзяні пластівці без цукру) або молочних - йогурт, сир, сир, молоко.

Краще з'їсти фрукт, чим випити склянка фруктового соку. Фруктова м'якоть теж згодиться.

Варто чергувати масло зі зниженим змістом холестерину й рослинний маргарин.

Пити за сніданком потрібно неодмінно. Тільки от чай або кава - зовсім необов'язково, краще випити склянка мінеральної води. 

Дієта стає ефективної тільки тоді, коли ви дійсно її дотримуєте. Так, вам пропонуються дієти, але перш, ніж вибирати, задумайтеся, яка з них для вас підходить. Дієта дає результат - а це мінус 3-5 кілограмів на місяць - тільки в тому випадку, якщо ви проаналізували, як харчувалися раніше, які ваші смаки й особливості. Не варто забувати й про психологічних факторів: дієта не повинна бути дуже строгої. Чим менше ви собі відмовляєте, тим сильніше у вас виникає відчуття комфорту. Однак не варто забувати, скільки й чого ви їсте! Задумайтеся над тим, скільки калорій ви споживаєте й що із чим їсте, тобто чи не перевантажуєте ви організм однаковими елементами або такими сполученнями, з переробкою яких організм просто не справляється?

Необхідно харчуватися осмислено! Для цього вивчите таблиці, що перебувають під рубрикою “Таблиці калорій”. Ці відомості необхідні для того, щоб приступитися до освоєння низькокалорійної дієти. Потрібно просто вважати: скільки? коли? який загальний баланс?

Для жінки цілком вистачає дієти, що містить не більше 2500 ккал. 1000 ккал - це мало, і така дієта неминуче приведе до зриву. Зрив же означає миттєвий додаток у вазі.

Порахуйте, скільки калорій ви з'їдаєте в день. Булка з маслом і ковбасою на сніданок - мінімум 400 ккал. Два таких бутербродика - уже 800. Чай із цукром - ще 80-100 ккал. Чіпси - 400-500 ккал.

Якщо на вечерю ви поласуєте смаженої картошечкой на маслі, - одержите більше 500 ккал, а з рибкою або мяском - ще 1000 ккал. Це без обліку сподіваючись із цукром, хліба, печива, пиріжків, морозива, лимонаду, пива, провина й т.д. У загальному 3000-3500 ккал у день. На 1000-1500 ккал більше, ніж покладається. І так щодня!

Згадаєте, що ви з'їли за день і порахуйте калорії. Може бути, потрібно якось змінити раціон? Наприклад, відмовитися, від масла, цукру; скоротити м'ясні блюда.

Не забирайте зі свого раціону овочі й фрукти - це принесе вам тільки шкода!

Напої. Нехай завжди поруч із вами буде бутылочка води - газованої чи ні, однаково. Необхідно виключити солодкі й алкогольні напої. Чай і кава - теж не кращий вибір, хоча відмовитися від них найчастіше сутужніше всього.

Медовий масаж від целюліту

Рецепт медяного масажу, одного з найефективніших засобів для лікування целюліта, рідко публікується в спеціалізованих виданнях і частіше передається з вуст у вуста. Наш кореспондент Маша Перцева загорнулася в махровий рушник, впровадилася в коло присвячених і принесла в редакцію докладну інструкцію:

“Розпарити тіло в лазні або будинку у ванною. Нанести на сідниці, стегна й всі області, уражені целлюлитом, шар меду, приблизно в пів сантиметра. Утерти мед рухами, що масажують, і дати застигти. Пригорнути долоня до медяної кірки й різко отдернуть нагору. Продовжити бавовняні рухи по всьому покритому медомом ділянці протягом 15-20 хвилин. Процедуру повторювати через день, 15 - 20 сеансів. Уважається, що якщо мед помітно темніє, значить із ураженої целлюлитом області виходять шлаки.”

До речі, останньому є наукове пояснення. Мед має унікальну здатність абсорбувати токсини. Глибоко проникаючи в поверхневі тканини тіла, убирає в себе всі шлаки, що нагромадилися, у результаті чого після масажу замість прозорого меду на шкірі, дійсно, залишаються грязно^-жовті, часом навіть майже сірі пластівці. Такого повного й ефективного очищення покривів тіла не може дати жодне інший лікувальний або косметичний засіб. У результаті процедури підвищується тургор шкіри і її еластичність, розчиняються підшкірні жирові капсули.

Фахівці, все-таки, радять застосовувати медяний масаж для лікування целлюлита з великою обережністю. Дійсний цілющий медяний масаж, на їхню думку, повинен охоплювати все тіло. А коли проводиться антицеллюлитный масаж за допомогою меду, впливу піддаються тільки уражені целлюлитом зони, інші ж частини тіла залишаються в пасивному стані. Мед колосально збільшує всі обмінні процеси в зоні целлюлита, і в результаті в різних частинах тіла виникає найсильніший дисбаланс по температурі, швидкості обмінних процесів і нервової активності. Звичайно, молодий, здоровий організм із легкістю впорається з перевантаженнями, але людям страждаючими якими-небудь хронічними захворюваннями, схильним до гіпертонії, варто проводити цю процедуру вкрай обережно.

Дієта Марії Сорті

Мексиканська акторка й співачка Марія Сорті знає секрет краси, стрункості й молодості.

По-перше, вона впевнена, що насамперед потрібно досягти гармонії із самим собою, жити в радості й щастя. Якщо людина гарна душею, це не може не відбитися на його зовнішності.

По-друге, щоб бути гарним, потрібно бути активним. Життя в русі дозволяє підтримувати тонус і не страждати від липшего ваги. По-третє, треба нитка багато води, тому що вона прекрасно очищає організм. По-четверте, не зловживати макіяжем, давати шкірі відпочити й побыть без косметики. По-п'яте, треба частіше бувати на свіжому повітрі і швидко похудати. По-шосте, не треба боятися віку. Скільки б не було вам років, вам ніщо не заважає зберігати привабливість, бадьорість й інтерес до життя. А роки несуть не тільки зморщечки, по й мудрість. По-сьоме, не треба курити й зловживати спиртними напоями. По-восьме, варто правильно харчуватися.

Програма харчування, що пропонує Марія Сорті, допомагає плавно зменшити вагу й зберігати бадьорість і скинути зайві кілограми. Води можна пити скільки завгодно.
Дієта Марії Сорті - меню таке:

Дієта для похудання


Перший сніданок - 0,5 тарілки вівсяної каші з 15 ягодами ізюму й 10 ядрами мигдалю (або 5-ю ядрами інших горіхів), 30 грам сиру.

Другий сніданок - в 12.00: 6 ядер мигдалю (або три ядра інших горіхів), свіжий фрукт, бажано невеликий.

Обід - в 14.00: тарілка вегетаріанського супу, 0,5 тарілки рагу з темної квасолі, 90 грам вареного тунця (або окосту індички, або сиру), тарілка салату зі свіжих овочів (можна з картоплею й кукурудзою), два кукурудзяні коржі (або дві скибочки хліба з отрубями).

Полуденок - в 17.00: маленьке тістечко.

Вечеря - в 19.00: 4 їдальні ложки будь-якої легкої їжі, три чайні ложки мела, 8 ядер мигдалю.

Перед сном - невеликий свіжий фрукт, два ядра мигдалю (або два ядра інших горіхів).

А ти хочеш швидко схуднути?

Білкові дієти

Білкові дієти стали абсолютним хітом нашого часу. Дотримуючись простих правил, обмежуючи споживання вуглеводів на користь білкових продуктів, що худнуть вдається досить швидко скинути вагу. Однак, лікарі, здебільшого, не розділяють ейфорію із приводу ефективності білкових дієт, тому що надмірне захоплення білковою їжею, на їхню думку, може завдати шкоди здоров'ю.

Самі багаті білками продукти - м'ясо, риба, птах, яйця, молоко й усе, що радить без обмеження є доктор Аткинс, і чому привласнені мінімальні бали в таблиці Кремлівської дієти, все це далеко не кращі продукти для печінки. Вони занадто важкі для переварювання, тому що містять жири, а також антибіотики й хімікати, використовувані для росту тварин.

Набагато корисніше, такі багаті білками продукти як гречка, просо, кинва (якщо знайдете в Росії), горіхи й насіннячка. Корисні білки втримуються також у бобові й у всіх соєвих продуктах - тофу, суп мисо й ін.

Зрозуміло, на білковій дієті м'яса не уникнути. Але намагайтеся віддавати перевагу пісному м'ясу, з низьким змістом жиру, такому як м'ясо курчати або індички. Червоне м'ясо й свинину краще не є - це важка для печінки їжа. У вареній ковбасі, сосисках і сардельках білка не більше чим у макаронах і гречці, зате жиру 25%. Це, скоріше, жирна їжа, а не білкова, захоплюватися нею не коштує.Багато видів риби містять білка стільки ж, скільки м'ясо, але жиру в них у два рази менше. Не коштує їсти атлантичний оселедець - у ній 19% жиру. Вугор, мінога й палтус - це теж жирні сорти риби. А от камбала, судак, тріска, карась, минтай і щука - пісні.

З молочних продуктів уживайте знежирені продукти або з низьким змістом жиру - сир, несолодкі йогурти. Замість коров'ячого молока краще пити козяче. Молекули козячого молока менше й легше розщеплюються в організмі. І щодня намагайтеся їсти горіхи й насіннячка, настільки улюблені адептами сироїдіння. Горіхи й насіннячка містять повний набір амінокислот, необхідних для формування білка, а також вітаміни А, В, З, Е и цілий список мінералів. Дуже корисні насіннячка соняшника, кунжуту, гарбуза, кешью, мигдалю, волоські горіхи й, поки ще дефіцитні в Росії, але дуже популярні в Європі льяные насіннячка. І обов'язково, завжди додавайте в раціон зелені овочі, поза залежністю від того, скільки балів їм привласнено в таблиці Кремлівської дієти, і чи рекомендує їхній доктор Аткинс.

Білкові дієти дають певну систему, дисциплінують, однак самостійне коректування харчового поводження, шляхом розумного обмеження вуглеводів за рахунок насолод, хліба й картоплі, приводить до результатів нітрохи не гіршим. Звичайно, вага знижується повільніше, але зате з меншим ризиком для печінки, стану шкіри, заходу з рота й усього того, що не менш важливо, чим струнка фігура.

Дієта, що очищає, Ніколь Кідман

Досить глянути на цю голлівудську діву, щоб зрозуміти: дієта, який вона дотримується, дозволяє зберігати бездоганну форму й чудесну шкіру.
Головні принципи дієти, що очищає, Ніколь Кідман наступні:
Повне очищення організму від шлаків, що досягається триденним голодуванням. Можна пити воду, трав'яні настої, фруктові й овочеві соки - у необмеженій кількості. Такі дні потрібно проводити кілька разів у рік.
В усі інший час потрібно вживати тільки здорову їжу. Про кава, чорний чай, алкоголь, газовані напої, заморожені продукти й цукор варто забути. Все це повинне не тільки поліпшити ваш зовнішній вигляд, але й помітно поправити самопочуття.

Дотримуючи такої дієти Ніколь Кідман, дуже важливо не переборщити й не зловживати днями, що очищають. Зайву вагу ви, звичайно, втратите, але замість придбаєте слабість і голодні непритомності. 3-х днів цілком достатньо, щоб ваш організм очистився й омолодився.

Дієта Софі Лорен

Вік зовсім не владний над цією дивною жінкою. Вона завжди струнка, молода й енергійна. І це при тім, що знаменита італійська акторка обожнює макарони й зовсім не відмовляє собі в цій слабості. Більше того, вона впевнена, що макарони - здорова й корисна їжа, особливо з помідорами й овочевими соусами.

Пані Лорен уважає, що головне - не споживати багато калорій за один раз і не переїдати.

Однак є й у неї невеликий "секретик" - триденна дієта. Дієта Софи Лорен допомагає підтримувати гарну фізичну форму й не набирати зайвих кілограмів. 

Дієта Софи Лорен - меню таке:
1-й день.
Сніданок: яйце, зварене вкрутую, 170 мол апельсинового соку.
Обід: овочевий салат, 60 гр. індички, кілька скибочок нежирного сиру, аркушевий салат.
Вечеря: 115 гр. макаронів, отварные креветки, салат зі шпинату з низькокалорійним заправленням.
Десерт: яблуко.
2-й день.
Сніданок: чашка злаків грубого млива зі знежиреним молоком.
Обід: салат зі свіжих фруктів, пів-чашки пресованого сиру.
Вечеря: 115 гр. спагетти із фрикадельками з нежирної індички, аркушевий салат з нежирним заправленням.
Десерт: груша.
3-й день.
Сніданок: половинка підсушеного бейгале (солоного бублика) з нежирним сиром.
Обід: 115 гр. зеленого салату з отварным курячим м'ясом.
Вечеря: 170 гр. лазаньї з нежирного сиру, салат із зелені з пісним заправленням.
Десерт: два персики.

Дієта Анджеліни Джолі

Голлівудська діва - одна із прихильників дієти доктори Аткинса, що вважає: якщо ви хочете схуднути, виключите зі свого раціону вуглеводи. А от споживання жирної й білкової їжі зовсім не обмежується.

Дієта Анджеліни Джолі складається із двох етапів. Перший триває 2 тижня. У цей час не можна споживати більше 20 гр. вуглеводів. Такий раціон повинен привести до того, що ваш організм буде шукати інше джерело анергії й почне активно переробляти жири. На другому етапі, досить тривалому, потрібно кожну педелеві поступово додавати 5-10 гр. вуглеводів, поки ви не досягнете показника, при якому ваша вага залишається незмінним.

Серед дозволених продуктів: яловичина, свинина, баранина, бекон, шинка, курка, індичка, дичина (весь птах - без шкіри), лосось, тунець, оселедець, сардини й інша риба, овочі й фрукти з низьким змістом вуглеводів (шпинат, редис, салат та інші), із пряностей - імбир, часник, перець, кріп, васильок. Салати краще заправляти лимонним соком, оцтом, маслиновим маслом.

Зрозуміло, що багатих вуглеводами продуктів треба уникати. До їхнього числа ставляться хліб і борошняні вироби, крупи, солодкі фрукти, цукор.

Зразкове меню дієти Анджеліни Джолі виглядає у такий спосіб.

Сніданок: 200-300 гр. риби, свіжий огірок, чашка несолодкого чаю.
Обід: Два яйця, сир, гриби, аркушевий салат.
Вечеря: 150-200 гр. будь-якого м'яса, отварная кольорова капуста.

Тому що дієту Анджеліни Джолі не можна назвати збалансованою, всім, у кого є проблеми зі здоров'ям, вона не рекомендується. У кожному разі треба обов'язково проконсультуватися з лікарем.

неділя

Про режим харчування при курсі похудання

Якщо ви не можете або не хочете змінювати свій раціон - настав час міняти режим харчування! 
Їжте часто, але небагато. Розділите щоденний прийом їжі на 5 частин, роблячи перерви між їжею в середньому на 3 години. 

Не переїдайте. Те, що з'їдено без апетиту, перестає бути корисним. 
У жодному разі не наїдайтеся на ніч. 

І, нарешті, завжди помнете, що їжа повинна приносити задоволення, але не ставати настирливою ідеєю! Їжте для того, щоб жити, а не живете для того, щоб є.

Дієта для талії


Ціль - домогтися того, щоб ваша талія стала тонкої, почуттєвої й звабної. 

Постарайтеся виключити з вашого раціону шоколад і пудинги, пийте побільше води і їжте свіжі фрукти. 

Сніданки (виберіть один із пропонованих варіантів): 

а) половина дині середнього розміру, 100 м домашнього сиру; 
б) 25 м непідсолоджених пластівців, одне яблуко.

Обіди (виберіть один із пропонованих варіантів): 

а) половина дині середнього розміру, 150 м риби, приготовленої на грилі, брокколи, капуста; 
б) дві скибочки хліба з борошна грубого млива, салат з некаллорийных овочів, 50 м курки (без шкіри), 35 м низькокалорійного сиру. 

Вечері (виберіть один із пропонованих варіантів): 

а) 125 м нежирного стейка, приготовленого на грилі, 50 м гороху, запечені помідори; 
б) 75 м будь-якого холодного м'яса, більша порція змішаного салату; 
в) 125 м свинячий відбивний, приготовленої на грилі, більша порція змішаного салату. 

Вправи: Найкраще вам допоможуть танці, особливо гарний твіст. Крім того, рекомендую вам наступна вправа. Устаньте, ноги на ширині плечей, руки покладете на потилицю. Із цього положення нахилитеся вперед, сильно повернувши тулуб убік, і торкніться правим ліктем лівого коліна. Випрямитеся й знову нахилитеся, торкнувшись лівим ліктем правого коліна. Повторите вправу 10 разів.

Основні правила прийому їжі

1) Не треба є відразу після більших фізичних навантажень. Справа в тому, що після занять спортом, важкої роботи або нервової перенапруги організму потрібен час, щоб почати виділяти травні соки.
2) Не треба відразу після прийому їжі починати важку роботу або лягати спати. Краще, що ви можете зробити, це відпочити або неквапливо погуляти.
3) Не рекомендується пити до, після й під час їжі. Це стосується будь-яких напоїв: води, молока, кава, сподіваючись, соку й газованої води. Вони розбавляють шлунковий сік, заважаючи нормальному засвоєнню їжі. Так що почекаєте хоча б на годину з пообіднім чаюванням і не вживайте багато рідини до їжі. Якщо ж ви категорично відмовляєтеся їсти всухомятку, по можливості пийте воду, і бажано невеликими ковтками.
як похудати
4) Не рекомендується закінчувати трапезу поїданням фруктів. Справа в тому, що фрукти досить швидко переварюються, а, потрапляючи в шлунок, повної іншої їжі й не маючи можливості вийти, починають гнити, викликаючи шумування.
похудати в ногах
5) Ретельно пережовуйте їжу. Оброблена слиною й добре здрібнена їжа краще засвоюється. «Хто їсть швидко, той їсть багато!» - говорить китайське прислів'я. І правда, проковтнута шматками їжа не веде до насичення.

Сумісність продуктів

Можливо, шкідливо не те, що ви їсте, а те, як ви це їсте. Різні продукти, будь вони самими корисними, часто не сполучаються між собою, і отут варто сказати пари слів про сумісність продуктів.

Уживайте окремо:

диню й кавун - вони дуже швидко розкладаються в шлунку;
молоко - воно заважає впливу шлункового соку на іншу їжу;
насолоди й цукор.

Сполучайте:

зелень із м'ясом, квасолею й горохом;
жири (масло, вершки, сметана, сало) з овочами й крохмалистою їжею (каша з маслом, наприклад)

По можливості не сполучайте:

фрукти з високим змістом цукру схуднення (банани, виноград, манго) і жирну їжу. Цукор сприяє розкладанню й засвоєнню жирів;
кислі фрукти (апельсин, помідор, вишня, яблука) з білковою їжею (м'ясо, птах, риба, яйця, молочні продукти й горіхи);
крохмальну їжу (картопля, борошняні вироби й каші) з білкової дієти для схуднення.

Крім того, білкова їжа погано сполучається сама із собою. Тобто м'ясні й рибні блюда краще є не із сиром й яйцями, а з овочами.

Про правильне харчування при схудненні

Якщо ви не пристосовані для дієт і не готові до того, щоб розморювати свій організм, завжди існує альтернатива твердим методам - правильне й здорове харчування. Це основа здоров'я й гарної форми. Можна не дотримувати ні одну дієту, і однаково худнути, просто правильно харчуючись

Насамперед, застава правильного харчування - збалансований раціон. Склад щоденного споживання вітамінів, мінералів, білків, жирів і вуглеводів повинен перебувати в гармонічному співвідношенні. При цьому неправильно виключати що або перераховане вище. 

По можливості потрібно обмежити споживання алкоголю, цукру, солі, борошняного, але тільки лише обмежити. Не обов'язково зовсім не є того, чого дуже хочеться! 

Однак помнете, що в шкідливої їжі завжди є альтернатива! Так жирну свинину і яловичину можна замінити куркою, майонез - гірчицею, білий хліб - житнім, жирний сир - знежиреним. А замість перекусу шоколадкою з газованою водою завжди можна перекусити фруктами. За всіх часів самими корисним продуктами залишаються овочі, як джерела вітамінів і до того ж украй низькокалорійні продукти. Зробивши їхньою основою свого раціону, ви саджаєте організм на найкращу дієту - здорову!

Про дієти. Частина 2

Щоб дієта не нашкодила й правильно подіяла, потрібно дотримувати кілька простих правил: 
1) Не варто сидіти на твердій дієті довше покладеного строку. Організм звикає й, як наслідок, худнути ви припиняєте. 
2) Те ж стосується частоти застосування. Не дозволяйте дієті стати вашим постійним супутником, і частіше давайте своєму організму відпочинок. 
3) Вибирайте дієти з тих продуктів, які вам по душі, щоб легше було їх з точністю дотримувати
4) Не забувайте про фізичні навантаження. Вони сприяють ефективному спалюванню накопичених жирів і допомагають підтримувати організм у тонусі. 
5) Після завершення курсу дієти, візьміть під контроль кількість й якість продуктів, що з'їдають. Найчастіше виснажений й «оголодавший» організм вимагає усе більше й більше їжі, причому, не самої корисної, і як наслідок до вас повертається колишня вага.

Про дієти

Більшість людей, що бажають схуднути, вибирають для себе дієти - особливі раціони харчування, що включають його нормалізацію, зміну кількості споживаної їжі, відмова від яких-небудь видів блюд й акцент на вживанні інших.

Однак потрібно пам'ятати, що будь-яка дієта є випробуванням для вашого організму й серйозним навантаженням на нього, тому не рекомендується сідати на дієти хворим людям, вагітним і жінкам, що годують, підліткам у період полового дозрівання й дітям.

Якщо ви не належите до перерахованим вище категорій, але під час дотримання якої-небудь дієти у вас погіршується самопочуття, також варто припинити неї застосовувати.
хочу похудати!
У всіх дієт є свої недоліки! Так монодієти, пов'язані зі споживання тільки одного продукту, приводять до недостачі певних вітамінів, безжирові дієти ведуть до гіповітамінозу, а повне голодування й недоїдання приводять до наступного швидкого набору ваги.

Цікаве дослідження, або: я схудла, а він пішов,

Не секрет, що іноді чоловіки починають критикувати «габарити» своїх дружин, виражати невдоволення із приводу зниклої стрункості своїх благоверных. І багато дам, щоб догодити своїм чоловікам або заради власної примхи, намагаються змінитися за допомогою твердих дієт і хімічних препаратів. 

Американські фахівці провели кілька цікавих досліджень. Всі вони показали, що жінка, яка треба раді свого чоловіка, зрештою, губить набагато більше, ніж зайві кілограми. Учені, що спостерігали дванадцять благополучних пар, у яких дами скинули значну кількість ваги, виявили, що дві пари розвелися й одна пара роз'їхалася після того, як дружина досягла поставленої мети - схудла. У восьми родинах відносини змінилися до гіршого. І тільки на одній парі ніяк не відбилося повернення колишньої стрункості дружини. 

Психологи спостерігали за поводженням чоловіків, розмовляли з ними й установили, що багато хто з них перебували в подавленому стані, випробовували ревнощі, більшу тривогу, а в одному випадку чоловік став імпотентом. Виявилося, що насправді чоловіка не хотіли ніяких змін. Всі вони бажали, щоб їхньої дружини знову стали такими ж округлими й апетитними, як колись. 

Це дослідження ще раз підтвердило тезу: чоловіка дійсно ненавидять зміни. Єдина зміна, що влаштовує чоловіків - це щось нове, привносить зрідка в їхні полові відносини. Що стосується всього іншого, вони хочуть, щоб їхні дружини й сімейне життя відповідали устояним зразкам, традиціям, роками сформованим ритуалам.

Дорогі дівчини, якщо ви зібралися скинути до лету пари кілограмів, настав час починати займатися своєю фігурою прямо зараз! Адже, як відомо, скидати вага краще поступово, щоб не створювати стресу для організму.

Голодування й переїдання

Деякі жінки, що помилково вважають себе избыточно повними, ухвалюють рішення щодо необхідності швидко схуднути. Вони прибігають до недозволенних обмежень у їжі й застосуванню проносних засобів. Навіть якщо вага швидко падає, нав'язливе прагнення розглядати себе в дзеркало, ставати на ваги не зникає. Спостерігаються різкі коливання настрою від поганого до гарного або навпаки. 

У пориві знайти більше зроблену фігуру жінка може довести себе дієтою до повного виснаження, на тлі якого з'являються психічні розлади. Серед них нервова анорексия займає особливе місце. Це патологічний стан, що проявляється у свідомому обмеженні їжі з метою похудания, що характеризується наявністю нав'язливих думок про їжу, прийомом ліків для схуднення, бажанням позбутися від з'їденої їжі наступною блювотою. При тривалої анорексии знижується опірність організму й підвищується сприйнятливість його до різних захворювань. 

Булимия - це, так сказати, прямо протилежна хвороба, що, як і нервова анорексия, ставиться до розряду харчових розладів, що входять у синдром депресії. Іноді жінка, наприклад, що гостро переживає розставання з улюбленим або зрадництво чоловіка, намагається «заїсти» свої сльози, як би заповнити порожнечу чимсь смачним. Видимо тому відомий психотерапевт Ирвин Ялом назвав булимию - «оргазм у холодильнику». 

Дами з харчовими розладами можуть упадати з однієї крайності в іншу, тобто страждати то нервової анорексией, то булимией. Жінка, доводячи себе дієтами до знемоги, час від часу «зривається» й їсть всі підряд. Після цього її починають мучити каяття совісті за порушену дієту, вона провокує блювоту й, як їй здається, рятує шлунок від зайвої їжі. Хвороба може перейти в небезпечну стадію, коли в шлунку вже не втримується ніяка їжа, і він очищається сам собою, поза залежністю від бажання людини. 

Потрібно розуміти, що самостійно впоратися з нервовим харчовим розладом украй складно, тут необхідна допомога психотерапевта. Так що не дуже-те захоплюйтеся дієтою, як втім, і смачною їжею, тому що це «ціпок про два кінці».

Бажаючим схуднути

Часто бажаючим схуднути рекомендують украй незбалансовані лікарські дієти, що провокують різні розлади. Вони можуть приводити до зневоднювання організму, викликати запаморочення, слабість, нудоту, сприяти появі ниркових каменів, виразки шлунка. Є факти, коли через особливу завзятість сидячого на дієті людини, він умирав. У нашій країні такого роду статистика відсутня, а от у США за останні роки зареєстровано чимало випадків смерті від рідких протеїнових дієт.

Похудати в ногах - застосовувати ліки для обмеження апетиту - не цілком розсудливо з ряду причин. Вони викликають небезпечні побічні явища, допомагають лише протягом місяця, після чого в організму виробляється звикання й доводиться істотно збільшувати дозу для досягнення колишнього ефекту. Подібні препарати в комбінації з алкоголем, кава, протизаплідними таблетками й деякими іншими речовинами викликають серйозні ускладнення. Пігулки, утоляющие почуття голоду, підмінюють собою необхідні зміни у свідомості, без яких успіх у контролюванні ваги не може тривати довго. дієти для похудання, після закінчення курсу «лікування» схудла дама швидко набирає колишню вагу, тому що їй не вдалося психологічно перешикувати себе, виробити природну звичку здорового харчування. Іноді вона знову звертається по допомогу до ліків, що, на жаль, виявляється про наявність хімічного й психологічного звикання, залежності від фармацевтичних засобів.

як похудати, коли недостатнє харчування впливає на психіку?

Багато хто з нас, недосвідчені в тонкостях здорового харчування, з легкістю виключають зі свого раціону життєво необхідні продукти. Хтось принципово не їсть м'ясо, хтось - рибу, хтось - хліб, хтось - яйця й т.д. При цьому не враховується найважливіший фактор - харчування може мати прямий і тривалий вплив на психічне здоров'я й поводження людини через вплив на структуру й функції мозку. Зокрема, проведене вченими дослідження встановило зв'язок між розладом уваги, депресією, хворобою Альцгеймера, шизофренією й відсутністю в раціоні жителів більших міст ряду необхідних жирів, вітамінів і мінеральних речовин. 

З'являється усе більше доказів взаємозв'язку між раціоном і проблемами в поводженні й психічному стані людини. Приміром, у жителів тих країн, де риба становить меншу частину раціону, частіше зустрічається депресія. Відомо, що в розвиток депресії великий внесок вносить недостача фолієвої кислоти, жирних кислот Омега-3, селен й амінокислоти триптофан. Також уважається, що недолік жирів і вітамінів-антиоксидантів відіграє роль у розвитку такого захворювання, як шизофренія. 

У Великобританії в лікуванні психічних захворювань почали застосовувати метод, що полягає в зміні раціону хворих. З'ясувалося, що до цього вони їли багато продуктів швидкого готування, готових блюд, куплених у магазинах, шоколаду й чіпсів. Такі пацієнти часто випивали літр або два літри кока-коли в день, уживали в їжу багато цукру й дуже мало фруктів. Тепер лікарі клініки рекомендують їм овочі, особливо листові, насіннячка й горіхи, фрукти, цільне зерно, проростки пшениці, яйця й рибу. Виключені з меню шкідливі для психіки продукти - пересмажені при технологічній переробці, що містять пестициди, а також алкоголь, цукор, чай і кава.

Як похудати, якщо не можна голодувати?

Майже всі ми, жінки, вважаємо себе занадто повними або недостатньо стрункими. При цьому мало хто з нас веде здоровий спосіб життя, займається спортом і раціонально харчується. Якщо нам запропонують поставити кому у фразі, винесеної в заголовок, то розділовий знак швидше за все з'явиться після перших двох слів: як похудати. Нам здається, що тільки дієта, найсуворіша і низькокалорійнніша, підвищить наші шанси на успіх. Чи не так це?