Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з Серпень, 2009

Вправи і правила для схуднення

Золоті правила
Худнути легко. Для цього досить менше їсти. Менше їсти зовсім не означає зовсім не їсти. Менше їсти не означає умирати від голоду. Менше їсти - значить раціонально й сбалансированно харчуватися.

Швидке похудання

Як схуднути швидко? Як схуднути за два дні? Як скинути 5 кілограмів за два дні?Ці питання задають дієтологам жінки й чоловіка в усім світі. Скинути зайву вагу за кілька днів, дійсно, можна, але вкрай небезпечно.Ті, хто стрімко скидає зайві кілограми у великій кількості, як правило, настільки ж швидко їх набирають.
 Нормальний темп зниження маси тіла - це приблизно 1 кілограм на місяць. Під спостереженням лікаря можна втрачати до 4 кілограмів на місяць.Швидкі дієти й різка ж втрата маси тіла чреваті проблемами зі здоров'ям, зміною обміну речовин і перебудовою ендокринної системи. Зміна способу життя й відмова від улюблених блюд можуть привести до серйозних психологічних навантажень, стресу, депресії. Морити себе голодом небезпечно, тому потрібно поступово переходити на новий режим харчування. - Перешикувати режим харчування: є частіше, але потроху- Знизити число споживаних у день калорій- Знизивши число калорій, стежити за тим, щоб організм був забезпечений білками, полінасиченими ж…

Засоби для похудання

Швидке схуднення
Усе, що прийнято називати сьогодні засобами для схуднення, можна умовно розділити на три групи. Це, по-перше, фармакологічні препарати, властиво ліки для схуднення. По-друге, харчові добавки - концентрати природних біологічно активних речовин, трав. І, белково-минеральные суміші - низькокалорійні харчові концентрати. 

Все перераховане в надлишку представлено зараз у будь-якій аптеці. І хоча більшість препаратів продається без рецепта, приймати їх бездумно було б великою помилкою. І справа навіть не побічних ефектах, які ці препарати можуть спровокувати, а елементарно в недосягненні бажаного результату, викинутих грошах і розчаруванні. І не в швидкому схудненні

Можливість з'їсти що-небудь, щоб схуднути, звичайно, дуже приваблива. Але вилікувати ожиріння (надлишкове нагромадження жирової маси тіла) за допомогою таблеток нереально. Лікарські препарати й добавки є лише доповненням до інших методів зниження ваги - корекції харчового поводження й фізичних навантажень. У пр…

Багато або мало ви їсте?

1. Гарні їдці
ПОХУДАННЯ
Їдять багато, товстіють і ніколи ні на яких дієтах не сиділи. Харчуються досить сбалансированно, але одержують більше 3000 ккал у день.

Спробуйте дієту на 1800 ккал у день. Правильно ви вибрали чи дієту ні, покажуть вам ваги. Щотижня ви повинні губити у вазі від 500 м до 1 кг. Якщо ж ви худнете швидше, але дієту витримувати важко, підніміть калорійність до 2000 ккал у день. Якщо ж дієта на 1800 ккал неефективна, спробуйте знизити калорійність до 1600.

2. Їдці як їдці

Звичайно їдять не так вуж багато, але нерегулярно, і раціон їх незбалансований. Через цих тимчасові й “продуктових” збоїв вони й товстіють, хоча, буває, і сідають на дієту. Одержують від 1800 до 3000 ккал у день.

Спробуйте дієту на 1500 ккал у день. Рекомендації ті ж, що й гарним їдцям. Зважуйтеся щотижня. Якщо занадто швидко худнете, додайте 200 ккал, якщо не худнете, скоротите на 200.

3. Малоежки

Їдять мало. Сиділи на всіляких дієтах, однак товстіли. Одержують від 1000 до 1800 ккал у день.

Спробуйте 1200 …

Біодобавки для похудання

Для рятування від зайвої ваги й для лікування ожиріння активно застосовуються препарати утримуючі біологічно-активні добавки, що сприяють активації обмінних процесів, що знижують апетит, що знижують усмоктування харчових речовин, що роблять що попускає й сечогінну дію.
Бады являють собою концентрати биоактивных речовин, одержуваних з натуральних продуктів або синтезованих хімічними й биотехнологическими способами (визначення інституту РАМН).Як уже було сказано в огляді Засобу для схуднення, Бады є більшою підмогою в зниженні ваги. Однак важливо розуміти, що Бады діють тільки як доповнення до основної програми - дієтотерапії й фізичних навантажень. Самі по собі, биодобавки жир на тілі не спалюють, що втім, і так зрозуміло із класифікації Бадов. По механізму дії всі биодобавки, застосовувані сьогодні для зниження ваги, можна розділити на наступні групи.Біологічно-активнідобавки для зниження апетиту До них відносяться - Биодобавки, що створюють почуття насичення, т.зв. баластові речовини.…

Як дотримувати дієти, коли всі навкруги їдять?

Не уникайте суспільства, коли ви на дієті! Це створює відчуття депривации, знедоленості й може послужити причиною нервових зривів. Завжди, сидячи за спільним харчуванням, можна вибрати блюдо, що їдять всі, але яке не буяє калоріями. Ви будете їсти разом з усіма, не порушуючи дієти й не почуваючи себе при цьому самотньо.
Як швидко похудати?
Якщо ви готовите для всієї родини, використайте ті рецепти, які корисні для тих, хто худне. Ваші родичі завжди можуть різноманітити їжу соусами, маслом, приправами; є більші порції відповідно до їх фізичного або розумового навантаження. Головне - ви їсте всі разом і швидко худаєте. Ви - як всі, а не в особливому положенні. Рецепти низькокалорійної дієти або дієти роздільного харчування корисні для всієї вашої родини.

Уникайте почуття голоду! Можна збільшити число прийомів їжі до дня, але кількість їжі зменшити. Після сніданку перекусити (йогурт, наприклад, або фрукти) годин в 10 ранки, і не забудьте влаштувати для себе полуденок (фрукти, овочі, фруктов…

Білково-вітамінні суміші

При низькокалорійній дієті особливо важко забезпечити організм необхідною кількістю необхідних живильних речовин, вітамінів, мінералів й інших незамінних компонентів їжі. У підсумку, вага знижується, багато в чому, за рахунок втрати м'язової маси, втрати білків з м'язів і шкіри.
 У цьому випадку іноді прибігають до використання приготовлених промисловим способом харчових концентратів і консервованих сумішей. Вони низькокалорійні, але містять всі необхідні речовини в концентрованому виді. Таким чином, вдається, як би, обдурити організм. Домогтися того, щоб при гипокалорийных дієтах ішла в першу чергу жирова, а не м'язова тканина.До білково-вітаміннихсумішей відносять такі продукти як Виталь Формель німецького виробництва, знамените Кембриджське харчування, американський Диетфаст, Оптифаст швейцарської фірми Сандос , Ульра Дієт Трим, наш російський продукт Доктор Слим й інших.  Прийомом цих продуктів заміняють прийом звичайної їжі. Кембриджське харчування можна використати не…

Похудання - завжди дієта?

Ключ до втрати ваги лежить в умінні правильно харчуватися - це перше, чому ви повинні навчитися, замість того щоб мучити себе дієтами, устав від яких, ви моментально набираєте у вазі, тому що повторюєте свої помилки.

Класичне харчування - їжа три рази в день: сніданок, обід і вечеря. Але ми часто порушуємо це правило: не хочеться їсти з ранку, удень - немає часу, і ми випиваємо на ходу чашку кава з бутербродом або шоколадом. Виходить, що ми їмо два рази в день, а в обід - за двоє, або часто просто перекушуємо, - нічого гірше для талії й придумати неможливо! Подумаєш, з'їв усього нічого, а виявляється, що нахапав калорій у два рази більше, ніж за обідом.

Ви повинні навчитися:
вибирати продукти, які вам потрібні і які поставляють організму елементи, необхідні для його гарної роботи; 
раціонально й сбалансированно харчуватися, тобто ніяких потурань після позбавлень, ніяких “умирань від голоду”, сидячи на строгій дієті. Їжа повинна бути регулярної й удень, і протягом тижня, місяця, декіль…

Медовий масаж від целюліту

Рецепт медяногомасажу, одного з найефективніших засобів для лікування целюліта, рідко публікується в спеціалізованих виданнях і частіше передається з вуст у вуста. Наш кореспондент Маша Перцева загорнулася в махровий рушник, впровадилася в коло присвячених і принесла в редакцію докладну інструкцію:

“Розпарити тіло в лазні або будинку у ванною. Нанести на сідниці, стегна й всі області, уражені целлюлитом, шар меду, приблизно в пів сантиметра. Утерти мед рухами, що масажують, і дати застигти. Пригорнути долоня до медяної кірки й різко отдернуть нагору. Продовжити бавовняні рухи по всьому покритому медомом ділянці протягом 15-20 хвилин. Процедуру повторювати через день, 15 - 20 сеансів. Уважається, що якщо мед помітно темніє, значить із ураженої целлюлитом області виходять шлаки.”

До речі, останньому є наукове пояснення. Мед має унікальну здатність абсорбувати токсини. Глибоко проникаючи в поверхневі тканини тіла, убирає в себе всі шлаки, що нагромадилися, у результаті чого після масажу за…

Дієта Марії Сорті

Мексиканська акторка й співачка Марія Сорті знає секрет краси, стрункості й молодості.

По-перше, вона впевнена, що насамперед потрібно досягти гармонії із самим собою, жити в радості й щастя. Якщо людина гарна душею, це не може не відбитися на його зовнішності.

По-друге, щоб бути гарним, потрібно бути активним. Життя в русі дозволяє підтримувати тонус і не страждати від липшего ваги. По-третє, треба нитка багато води, тому що вона прекрасно очищає організм. По-четверте, не зловживати макіяжем, давати шкірі відпочити й побыть без косметики. По-п'яте, треба частіше бувати на свіжому повітрі і швидко похудати. По-шосте, не треба боятися віку. Скільки б не було вам років, вам ніщо не заважає зберігати привабливість, бадьорість й інтерес до життя. А роки несуть не тільки зморщечки, по й мудрість. По-сьоме, не треба курити й зловживати спиртними напоями. По-восьме, варто правильно харчуватися.

Програма харчування, що пропонує Марія Сорті, допомагає плавно зменшити вагу й зберігати бадьоріс…

Білкові дієти

Білкові дієти стали абсолютним хітом нашого часу. Дотримуючись простих правил, обмежуючи споживання вуглеводів на користь білкових продуктів, що худнуть вдається досить швидко скинути вагу. Однак, лікарі, здебільшого, не розділяють ейфорію із приводу ефективності білкових дієт, тому що надмірне захоплення білковою їжею, на їхню думку, може завдати шкоди здоров'ю.

Самі багаті білками продукти - м'ясо, риба, птах, яйця, молоко й усе, що радить без обмеження є доктор Аткинс, і чому привласнені мінімальні бали в таблиці Кремлівської дієти, все це далеко не кращі продукти для печінки. Вони занадто важкі для переварювання, тому що містять жири, а також антибіотики й хімікати, використовувані для росту тварин.

Набагато корисніше, такі багаті білками продукти як гречка, просо, кинва (якщо знайдете в Росії), горіхи й насіннячка. Корисні білки втримуються також у бобові й у всіх соєвих продуктах - тофу, суп мисо й ін.

Зрозуміло, на білковій дієті м'яса не уникнути. Але намагайтеся відд…

Дієта, що очищає, Ніколь Кідман

Досить глянути на цю голлівудську діву, щоб зрозуміти: дієта, який вона дотримується, дозволяє зберігати бездоганну форму й чудесну шкіру.
Головні принципи дієти, що очищає, Ніколь Кідман наступні:
Повне очищення організму від шлаків, що досягається триденним голодуванням. Можна пити воду, трав'яні настої, фруктові й овочеві соки - у необмеженій кількості. Такі дні потрібно проводити кілька разів у рік.
В усі інший час потрібно вживати тільки здорову їжу. Про кава, чорний чай, алкоголь, газовані напої, заморожені продукти й цукор варто забути. Все це повинне не тільки поліпшити ваш зовнішній вигляд, але й помітно поправити самопочуття.

Дотримуючи такої дієти Ніколь Кідман, дуже важливо не переборщити й не зловживати днями, що очищають. Зайву вагу ви, звичайно, втратите, але замість придбаєте слабість і голодні непритомності. 3-х днів цілком достатньо, щоб ваш організм очистився й омолодився.

Дієта Софі Лорен

Вік зовсім не владний над цією дивною жінкою. Вона завжди струнка, молода й енергійна. І це при тім, що знаменита італійська акторка обожнює макарони й зовсім не відмовляє собі в цій слабості. Більше того, вона впевнена, що макарони - здорова й корисна їжа, особливо з помідорами й овочевими соусами.

Пані Лорен уважає, що головне - не споживати багато калорій за один раз і не переїдати.

Однак є й у неї невеликий "секретик" - триденна дієта. Дієта Софи Лорен допомагає підтримувати гарну фізичну форму й не набирати зайвих кілограмів. 

Дієта Софи Лорен - меню таке:
1-й день.
Сніданок: яйце, зварене вкрутую, 170 мол апельсинового соку.
Обід: овочевий салат, 60 гр. індички, кілька скибочок нежирного сиру, аркушевий салат.
Вечеря: 115 гр. макаронів, отварные креветки, салат зі шпинату з низькокалорійним заправленням.
Десерт: яблуко.
2-й день.
Сніданок: чашка злаків грубого млива зі знежиреним молоком.
Обід: салат зі свіжих фруктів, пів-чашки пресованого сиру.
Вечеря: 115 гр. спагетти із фрикад…

Дієта Анджеліни Джолі

Голлівудська діва - одна із прихильників дієти доктори Аткинса, що вважає: якщо ви хочете схуднути, виключите зі свого раціону вуглеводи. А от споживання жирної й білкової їжі зовсім не обмежується.

Дієта Анджеліни Джолі складається із двох етапів. Перший триває 2 тижня. У цей час не можна споживати більше 20 гр. вуглеводів. Такий раціон повинен привести до того, що ваш організм буде шукати інше джерело анергії й почне активно переробляти жири. На другому етапі, досить тривалому, потрібно кожну педелеві поступово додавати 5-10 гр. вуглеводів, поки ви не досягнете показника, при якому ваша вага залишається незмінним.

Серед дозволених продуктів: яловичина, свинина, баранина, бекон, шинка, курка, індичка, дичина (весь птах - без шкіри), лосось, тунець, оселедець, сардини й інша риба, овочі й фрукти з низьким змістом вуглеводів (шпинат, редис, салат та інші), із пряностей - імбир, часник, перець, кріп, васильок. Салати краще заправляти лимонним соком, оцтом, маслиновим маслом.

Зрозуміло, що …

Про режим харчування при курсі похудання

Якщо ви не можете або не хочете змінювати свій раціон - настав час міняти режим харчування! 
Їжте часто, але небагато. Розділите щоденний прийом їжі на 5 частин, роблячи перерви між їжею в середньому на 3 години. 

Не переїдайте. Те, що з'їдено без апетиту, перестає бути корисним. 
У жодному разі не наїдайтеся на ніч. 

І, нарешті, завжди помнете, що їжа повинна приносити задоволення, але не ставати настирливою ідеєю! Їжте для того, щоб жити, а не живете для того, щоб є.
Дієта для талії

Ціль - домогтися того, щоб ваша талія стала тонкої, почуттєвої й звабної. 

Постарайтеся виключити з вашого раціону шоколад і пудинги, пийте побільше води і їжте свіжі фрукти. 

Сніданки (виберіть один із пропонованих варіантів): 

а) половина дині середнього розміру, 100 м домашнього сиру; 
б) 25 м непідсолоджених пластівців, одне яблуко.

Обіди (виберіть один із пропонованих варіантів): 

а) половина дині середнього розміру, 150 м риби, приготовленої на грилі, брокколи, капуста; 
б) дві скибочки хліба з борошна груб…

Основні правила прийому їжі

1) Не треба є відразу після більших фізичних навантажень. Справа в тому, що після занять спортом, важкої роботи або нервової перенапруги організму потрібен час, щоб почати виділяти травні соки.
2) Не треба відразу після прийому їжі починати важку роботу або лягати спати. Краще, що ви можете зробити, це відпочити або неквапливо погуляти.
3) Не рекомендується пити до, після й під час їжі. Це стосується будь-яких напоїв: води, молока, кава, сподіваючись, соку й газованої води. Вони розбавляють шлунковий сік, заважаючи нормальному засвоєнню їжі. Так що почекаєте хоча б на годину з пообіднім чаюванням і не вживайте багато рідини до їжі. Якщо ж ви категорично відмовляєтеся їсти всухомятку, по можливості пийте воду, і бажано невеликими ковтками.
як похудати
4) Не рекомендується закінчувати трапезу поїданням фруктів. Справа в тому, що фрукти досить швидко переварюються, а, потрапляючи в шлунок, повної іншої їжі й не маючи можливості вийти, починають гнити, викликаючи шумування.
похудати в ногах
5) …

Сумісність продуктів

Можливо, шкідливо не те, що ви їсте, а те, як ви це їсте. Різні продукти, будь вони самими корисними, часто не сполучаються між собою, і отут варто сказати пари слів про сумісність продуктів.

Уживайте окремо:

диню й кавун - вони дуже швидко розкладаються в шлунку;
молоко - воно заважає впливу шлункового соку на іншу їжу;
насолоди й цукор.

Сполучайте:

зелень із м'ясом, квасолею й горохом;
жири (масло, вершки, сметана, сало) з овочами й крохмалистою їжею (каша з маслом, наприклад)

По можливості не сполучайте:

фрукти з високим змістом цукру схуднення (банани, виноград, манго) і жирну їжу. Цукор сприяє розкладанню й засвоєнню жирів;
кислі фрукти (апельсин, помідор, вишня, яблука) з білковою їжею (м'ясо, птах, риба, яйця, молочні продукти й горіхи);
крохмальну їжу (картопля, борошняні вироби й каші) з білкової дієти для схуднення.

Крім того, білкова їжа погано сполучається сама із собою. Тобто м'ясні й рибні блюда краще є не із сиром й яйцями, а з овочами.

Про правильне харчування при схудненні

Якщо ви не пристосовані для дієт і не готові до того, щоб розморювати свій організм, завжди існує альтернатива твердим методам - правильне й здорове харчування. Це основа здоров'я й гарної форми. Можна не дотримувати ні одну дієту, і однаково худнути, просто правильно харчуючись

Насамперед, застава правильного харчування - збалансований раціон. Склад щоденного споживання вітамінів, мінералів, білків, жирів і вуглеводів повинен перебувати в гармонічному співвідношенні. При цьому неправильно виключати що або перераховане вище. 

По можливості потрібно обмежити споживання алкоголю, цукру, солі, борошняного, але тільки лише обмежити. Не обов'язково зовсім не є того, чого дуже хочеться! 

Однак помнете, що в шкідливої їжі завжди є альтернатива! Так жирну свинину і яловичину можна замінити куркою, майонез - гірчицею, білий хліб - житнім, жирний сир - знежиреним. А замість перекусу шоколадкою з газованою водою завжди можна перекусити фруктами. За всіх часів самими корисним продуктами за…

Про дієти. Частина 2

Щоб дієта не нашкодила й правильно подіяла, потрібно дотримувати кілька простих правил: 
1) Не варто сидіти на твердій дієті довше покладеного строку. Організм звикає й, як наслідок, худнути ви припиняєте. 
2) Те ж стосується частоти застосування. Не дозволяйте дієті стати вашим постійним супутником, і частіше давайте своєму організму відпочинок. 
3) Вибирайте дієти з тих продуктів, які вам по душі, щоб легше було їх з точністю дотримувати
4) Не забувайте про фізичні навантаження. Вони сприяють ефективному спалюванню накопичених жирів і допомагають підтримувати організм у тонусі. 
5) Після завершення курсу дієти, візьміть під контроль кількість й якість продуктів, що з'їдають. Найчастіше виснажений й «оголодавший» організм вимагає усе більше й більше їжі, причому, не самої корисної, і як наслідок до вас повертається колишня вага.

Про дієти

Більшість людей, що бажають схуднути, вибирають для себе дієти - особливі раціони харчування, що включають його нормалізацію, зміну кількості споживаної їжі, відмова від яких-небудь видів блюд й акцент на вживанні інших.

Однак потрібно пам'ятати, що будь-яка дієта є випробуванням для вашого організму й серйозним навантаженням на нього, тому не рекомендується сідати на дієти хворим людям, вагітним і жінкам, що годують, підліткам у період полового дозрівання й дітям.

Якщо ви не належите до перерахованим вище категорій, але під час дотримання якої-небудь дієти у вас погіршується самопочуття, також варто припинити неї застосовувати.
хочу похудати!
У всіх дієт є свої недоліки! Так монодієти, пов'язані зі споживання тільки одного продукту, приводять до недостачі певних вітамінів, безжирові дієти ведуть до гіповітамінозу, а повне голодування й недоїдання приводять до наступного швидкого набору ваги.

Цікаве дослідження, або: я схудла, а він пішов,

Не секрет, що іноді чоловіки починають критикувати «габарити» своїх дружин, виражати невдоволення із приводу зниклої стрункості своїх благоверных. І багато дам, щоб догодити своїм чоловікам або заради власної примхи, намагаються змінитися за допомогою твердих дієт і хімічних препаратів. 

Американські фахівці провели кілька цікавих досліджень. Всі вони показали, що жінка, яка треба раді свого чоловіка, зрештою, губить набагато більше, ніж зайві кілограми. Учені, що спостерігали дванадцять благополучних пар, у яких дами скинули значну кількість ваги, виявили, що дві пари розвелися й одна пара роз'їхалася після того, як дружина досягла поставленої мети - схудла. У восьми родинах відносини змінилися до гіршого. І тільки на одній парі ніяк не відбилося повернення колишньої стрункості дружини. 

Психологи спостерігали за поводженням чоловіків, розмовляли з ними й установили, що багато хто з них перебували в подавленому стані, випробовували ревнощі, більшу тривогу, а в одному випадку чолові…

Голодування й переїдання

Деякі жінки, що помилково вважають себе избыточно повними, ухвалюють рішення щодо необхідності швидко схуднути. Вони прибігають до недозволенних обмежень у їжі й застосуванню проносних засобів. Навіть якщо вага швидко падає, нав'язливе прагнення розглядати себе в дзеркало, ставати на ваги не зникає. Спостерігаються різкі коливання настрою від поганого до гарного або навпаки. 

У пориві знайти більше зроблену фігуру жінка може довести себе дієтою до повного виснаження, на тлі якого з'являються психічні розлади. Серед них нервова анорексия займає особливе місце. Це патологічний стан, що проявляється у свідомому обмеженні їжі з метою похудания, що характеризується наявністю нав'язливих думок про їжу, прийомом ліків для схуднення, бажанням позбутися від з'їденої їжі наступною блювотою. При тривалої анорексии знижується опірність організму й підвищується сприйнятливість його до різних захворювань. 

Булимия - це, так сказати, прямо протилежна хвороба, що, як і нервова анорексия…

Бажаючим схуднути

Часто бажаючим схуднути рекомендують украй незбалансовані лікарські дієти, що провокують різні розлади. Вони можуть приводити до зневоднювання організму, викликати запаморочення, слабість, нудоту, сприяти появі ниркових каменів, виразки шлунка. Є факти, коли через особливу завзятість сидячого на дієті людини, він умирав. У нашій країні такого роду статистика відсутня, а от у США за останні роки зареєстровано чимало випадків смерті від рідких протеїнових дієт.

Похудати в ногах - застосовувати ліки для обмеження апетиту - не цілком розсудливо з ряду причин. Вони викликають небезпечні побічні явища, допомагають лише протягом місяця, після чого в організму виробляється звикання й доводиться істотно збільшувати дозу для досягнення колишнього ефекту. Подібні препарати в комбінації з алкоголем, кава, протизаплідними таблетками й деякими іншими речовинами викликають серйозні ускладнення. Пігулки, утоляющие почуття голоду, підмінюють собою необхідні зміни у свідомості, без яких успіх у контролю…

як похудати, коли недостатнє харчування впливає на психіку?

Багато хто з нас, недосвідчені в тонкостях здорового харчування, з легкістю виключають зі свого раціону життєво необхідні продукти. Хтось принципово не їсть м'ясо, хтось - рибу, хтось - хліб, хтось - яйця й т.д. При цьому не враховується найважливіший фактор - харчування може мати прямий і тривалий вплив на психічне здоров'я й поводження людини через вплив на структуру й функції мозку. Зокрема, проведене вченими дослідження встановило зв'язок між розладом уваги, депресією, хворобою Альцгеймера, шизофренією й відсутністю в раціоні жителів більших міст ряду необхідних жирів, вітамінів і мінеральних речовин. 

З'являється усе більше доказів взаємозв'язку між раціоном і проблемами в поводженні й психічному стані людини. Приміром, у жителів тих країн, де риба становить меншу частину раціону, частіше зустрічається депресія. Відомо, що в розвиток депресії великий внесок вносить недостача фолієвої кислоти, жирних кислот Омега-3, селен й амінокислоти триптофан. Також уважаєть…

Як похудати, якщо не можна голодувати?

Майже всі ми, жінки, вважаємо себе занадто повними або недостатньо стрункими. При цьому мало хто з нас веде здоровий спосіб життя, займається спортом і раціонально харчується. Якщо нам запропонують поставити кому у фразі, винесеної в заголовок, то розділовий знак швидше за все з'явиться після перших двох слів: як похудати. Нам здається, що тільки дієта, найсуворіша і низькокалорійнніша, підвищить наші шанси на успіх. Чи не так це?