Здорове харчуванняПринципи здорового харчування

Чи треба доводити, що правильне харчування і здоровий спосіб життя нероздільні! Але яке саме харчування можна назвати правильним, здоровим - тут, як кажуть, скільки авторів, стільки й думок. Нові теорії раціонального харчування з'являються ледь не кожен день (частіше народжуються, мабуть, тільки нові дієти для схуднення :).

На цьому сайті  ми познайомимо Вас із різними теоріями здорового харчування, постараємося розібратися з їх перевагами і недоліками. Навряд чи можна зробити універсальний висновок, що ось ця теорія харчування найбільш правильна, а ось ця нікуди не годиться. Напевно, всі вони (або майже все:) мають право на існування, а яка методика харчування підійде саме Вам, виявиться найбільш ефективною - це залежить від стану Вашого здоров'я, індивідуальних особливостей Вашого організму, навіть від Ваших смаків, і визначати це треба індивідуально. Вибирайте те, що підходить саме Вам правильне харчування ! А ми Вам в цьому, як зможемо, допоможемо.

Одна зі складових багатьох теорій здорового харчування - дієти. Важко провести точну межу і чітко розділити поняття - дієта і методика харчування. Тлумачні словники визначають дієту як "спеціально підібраний за кількістю, хімічним складом (енергетичної цінності) і кулінарній обробці харчовий раціон, а також режим харчування".

Найчастіше терміном "дієта" називають режим харчування, який застосовується протягом обмеженого часу і з конкретною метою.
Дієти застосовують частіше за все з лікувальною метою при різних захворюваннях (лікувальні дієти) або для корекції фігури та маси тіла (дієти для схуднення, дієти для набору ваги). Зауважимо, що будь-яка дієта - це, як правило, серйозне випробування для організму, і перед тим, як "сісти на дієту", бажано (а за наявності будь-яких захворювань - треба обов'язково!) проконсультуватися з лікарем.

Обравши для себе якусь дієту, якусь методику харчування, Ви відразу спитаєте: а які ж страви найкраще для неї підходять і як їх готувати? На нашому сайті Ви незабаром знайдете рецепти різних страв, як чітко відповідних під правила тієї або іншої дієти, так і, здавалося б, геть суперечать поняттю "здорове харчування". Представлені на сайті кулінарні рецепти допоможуть Вам скласти меню, відповідно вибраній дієті і при цьому дуже смачне:).

Коментарі